Blog Fiorello
Sklep fiorello.pl

Test miseczek GreenGate

18.09.2012

Kropki, kwiatki, pastele, do tego różne wielkości, kształty… czyli szukamy idealnej dla naszych potrzeb miseczki GreenGate. Postanowiłam przetestować je dla Was, a wszystko za sprawą pytań, które pojawiły się w ostatnim czasie.

Zacznijmy od miseczek z porcelany. Przede wszystkim można je śmiało myć w zmywarce. Zupełnie nic się z nimi nie dzieje. Kolor nie odbarwia się i nie schodzi. Używam zwykle programu o średniej temperaturze. Najdłużej używam czajnika do herbaty z serii Spot Red. Wygląda tak, jak 4 lata temu.

Jeśli chodzi o wielkość i pojemność, średnie miseczki w groszki (spot beige, red, blue, green) mają średnicę 11,5cm. Ich pojemność to 250ml. I tu padało pytanie, co da się z nich zjeść? Są to miseczki deserowe, ale sprawdziłam, czy da się z nich zjeść także płatki lub zupę. Da się:-) Do śniadania z wielką przyjemnością użyłam też dzbanka o pojemności 0,5l. Można z niego dolewać mleka i wtedy na pewno się najecie:-) Padło też pytanie, czy swobodnie można włożyć łyżkę do takiej miseczki. Można:-) Mi się udało;-) Jedzenie z niej nie stanowi problemu, jednak tak, jak wspomniałam wcześniej, miseczki te, najlepiej sprawdzają się do deserów… i małej łyżeczki.

Miseczki z serii spot (beige, blue, red, green)

Miseczki z serii spot (beige, blue, red, green)

Porcelanowe miseczki GreenGate, które widzicie na zdjęciu znajdziecie tutaj.

W podobnym kształcie, jednak większe, o średnicy 13,5cm są miseczki Claire Multi. Ich pojemność wynosi nieco ponad 300ml. Ten rodzaj miseczek, możecie już swobodnie uznać za miseczki, z których można zjeść zupę, czy płatki z mlekiem. Z pewnością nie będziecie głodni:-) Podobnie jak poprzedniczki, można je myć w zmywarce.

Miseczka Claire Multi

Miseczka Claire Multi

Miseczka Claire Multi i mniejsza miseczka Spot Beige.

Miseczka Claire Multi i mniejsza miseczka Spot Beige.

Przypatrzmy się jeszcze miseczkom melaminowym. Lubiane przez dzieci, jak i dorosłych. Idealne do przekąsek, świetne na piknik, zawsze w wesołych kolorach i wzorach. Najczęstszym pytaniem jest, czy mogą się stłuc? Mogą. Może trudniej niż porcelana, ale jak dziecko rzuci taką miseczką o podłogę i niefortunnie uderzy w brzeg miseczki, może się zdarzyć, że się stłucze.

Jeśli chodzi o zmywanie w zmywarce, na spodzie talerzyka, miseczki czy kubeczka, jest informacja, że nie zaleca się zmywania w zmywarkach. Nie podgrzewam też na nich nic w kuchence mikrofalowej.

W ofercie Fiorello, znajdziecie obecnie małe miseczki, o pojemności 300ml i większe miski, o pojemności 500ml. Obydwa wzory zachęcają do przechowywania w nich smakowitych sałatek lub owoców.

Miseczka z melaminy Wendy Pink i zielona, większa Ivy Green

Miseczka z melaminy Wendy Pink i zielona, większa Ivy Green

Miseczka Ivy Green

Miseczka Ivy Green

Naczynia z melaminy GreenGate znajdziecie tutaj.

Mam nadzieję, że rozwiałam Wasze wątpliwości i że teraz zdecydowanie łatwiej będzie podjąć decyzję o zakupie wybranego modelu. Już wkrótce przetestuję dla Was kubki i filiżanki.

Co sądzicie o tych miseczkach? Które według Was najbardziej pasują do Waszej kuchni i jadalni?

Miłego popołudnia!


Komentarze: 5 do “Test miseczek GreenGate”

 1. ika
  18.09.2012, 17:36

  a ja potwierdzam :) mała miseczka w kropeczki jest idealna do deserów {uwielbiam w niej budyń z malinami!} i nic się nie dzieje podczas zmywania w zmywarce, nie testowałam co to by było po spotkaniu miseczki z twardymi płytkami kuchennymi ale obawiam się, że jedno z ww by nie przeżyło ;)

  buziaki Aniu!!


 2. Ania
  18.09.2012, 18:38

  Hahaha, ale mnie ubawiłaś testowaniem o podłogę:-) Dobre! Podejrzewam, że podłoga by nie przeżyła;-))) Oj nadajesz się na testerkę!


 3. hania
  18.09.2012, 19:07

  Właśnie takich informacji brakowało mi w sklepie.
  Fajnie, że opisałaś wszystko tak szczegółowo.
  Myślę, że dla kupujących będzie to bardzo pomocne.
  Miseczki i wszystko w sklepie jest takie cudowne ,że naprawdę trudno się zdecydować.


 4. Ania
  18.09.2012, 19:16

  Cieszę się, że opis będzie pomocny. Na pewno dodatkowe informacje dodamy do opisu produktu. Klienci mają różne pytania, ale to bardzo dobrze, bo dzięki temu sama zastanawiam się nad niektórymi kwestiami. Tak więc wspólnymi siłami udało się zrobić coś pożytecznego:-)


 5. Mirelka
  28.09.2012, 12:16

  A MNIE JAK ZAWSZE TE RÓŻYCZKI POWALIŁY NA KOLANA :)


Skomentuj


Spam Protection by WP-SpamFree Plugin