Blog Fiorello
Sklep fiorello.pl

Kto przygarnie tą biedulkę?

19.12.2009

Tradycyjnie, jak co roku wybieramy się razem po choinkę. Wcześniej był to pobliski ryneczek, na którym Pan Prosto Z Lasu zrzucał świerki prosto z ciężarówki. Smutny był to trochę widok, drzewka były ściśnięte, a ludzie przebierali w nich bez końca, szukając tej idealnej.

Choinka

Od 2 lat jednak, jeździmy po świąteczne drzewko do szkółki. Zwykle w sobotę poprzedzającą Święta. W tym roku, pojechaliśmy już większą grupą. Ubrani w spodnie narciarskie i inne grubaśne rzeczy przywitaliśmy się z wesołym sprzedawcą i grzejąc się przy rozpalonym ognisku, zastanawialiśmy się nad wysokością świerku. Tomek wynajdował same malutkie, bez jednego boku, trochę połamane, tak zwane biedulki. Koniecznie chciał je zabrać do domu. Więc wróciliśmy… z 2 choinkami i naręczem gałązek sosnowych. Jedna zagościła w domu, druga na dworze w wiklinowym koszu.

Jedna już stoi, druga w przygotowaniu...

Jedna już stoi, druga w przygotowaniu...

I tak mijała sobota, trochę na zamienianiu domu w siedzibę Św. Mikołaja, na pakowaniu prezentów, dekorowaniu drzewka. Stół zalała fala wstążeczek i papierów do pakowania. Oto kilka wersji eko opakowania, jeszcze bez dodatków w postaci gałązek, bo te pojawią się dopiero w wigilijny dzień.

Pierwszy prezent

Drugi prezent

Trzeci prezent

Miłych przygotowań świątecznych!

Choinka


Skomentuj


Spam Protection by WP-SpamFree Plugin