Blog Fiorello
Sklep fiorello.pl

Prasówka

21.08.2008

W wolnej chwili lubię wracać do ulubionych artykułów i zdjęć. Zaznaczam je kolorowymi karteczkami, podkreślam cytaty w książkach, które szczególnie zapadły mi w pamięć. Tomek zawsze mówi, że ciągle za czymś tęsknię. Tak mam, nic na to nie poradzę. Dlatego odwiedzam nawet książki, które zbyt długo leżą w spokoju na półce.

Z racji ostatniej pasji “fiorelkowej” chomikuję ulubione gazety poświęcone wnętrzom. Jest ich sporo, choć szczególnym sentymentem darzę te, które pokazują skandynawski styl, kolorowe wzory i ciekawe pomysły. Bardzo podobał mi się artykuł Obraz i kolor w sierpniowym numerze m jak mieszkanie o duńskiej rodzinie, która kupiła i wyremontowała swój idealny, wymarzony dom. Budowa i remont to temat, o którym mogę czytać na okrągło. Zaczęło się to już bardzo dawno temu, dorastałam zaczytując się w Williamie Whartonie i jego kolejnych próbach stworzenia gniazdka rodzinnego. Potem przyszła pora na filmy o remontach w Toskanii, Prowansji, Brytanii, itp. Tak mi się coś wydaje, że przy wszystkich moich próbach wyboru drogi humanistycznej, geny i historie rodzinne wzięły jednak górę i śmieją mi się prosto w twarz. Tak, jakby wszystko było już wcześniej ustalone, zaplanowane. Ale podoba mi się to, taka czarodziejska mikstura.

Lubię także londyńskie mieszkanie Debi Treloar i Colina Holdinga, prezentowane w marcowym numerze m jak mieszkanie. Trudno się smucić w tak kolorowym, radosnym wnętrzu. Śmiała kolorystyka, oryginalne dodatki i różnorodność tkanin sprawia, że miejsce wygląda jak zaczarowany obraz.

Uwielbiam też wszelkie rodzinne firmy, małe manufaktury, w których ludzie tworzą oryginalne cudeńka, miejsca, gdzie życie toczy się innym, wolniejszym tempem. Taką atmosferę z pewnością znaleźć można w domu i pracowni Emmy Bridgewater w hrabstwie Norfolk. Artykuł o jej rodzinie i pracy pojawił się w lipcowym dobrym wnętrzu i przeczytałam go już kilkakrotnie. Codzienne życie Emily przypomina mi sielankę a malowana przez nią porcelana wygląda wprost bajecznie.


1 komentarz do “Prasówka”

  1. mama
    22.08.2008, 09:39

    Już czas na opisanie swoich doświadczeń życiowych związanych
    z remontem domu,podróżami,pracą.Może jakiś artykulik lub książeczka. Powodzenia M


Skomentuj


Spam Protection by WP-SpamFree Plugin