Blog Fiorello
Sklep fiorello.pl

Smaki Skandynawii

06.08.2008

W zeszłym tygodniu, 31 lipca zorganizowaliśmy w naszej firmie wieczorne spotkanie pod hasłem “Smaki Skandynawii”. Zorganizowaliśmy je dość spontanicznie, choć na samo wydarzenie zbiegło się kilka istotnych szczegółów. Przede wszystkim wiele osób chciało nas odwiedzić w nowej siedzibie, porozmawiać, zobaczyć na żywo nasze produkty. Było to naprawdę miłe doświadczenie, podczas którego opowiedzieliśmy, jak powstało Fiorello i dlaczego tak bardzo spodobało nam się skandynawskie życie. Spotkanie było też okazją do przypomnienia sobie naszej wspaniałej podróży do Norwegii. Okazało się też, że podczas spotkania ujawniło się kilku miłośników tego pięknego kraju. Mieliśmy więc okazję wymienić się doświadczeniami, pośmiać z zabawnych sytuacji, które przydarzyły nam się daleko od domu, a przede wszystkim powspominać.

Jeszcze raz dziękuję Wam za piękne kwiaty, które jak zauważyła Ania, bardzo pasowały do mojej sukienki. Dziękuję też za wiele ciepłych słów i pozytywnych opinii na temat naszych produktów. Niezmiernie się cieszę, że wspólnie spędzony wieczór uznaliście za udany.

Kafejka przy drodze. Patriotyzm w najdrobniejszych szczegółach.

Jezioro przy moim ulubionym campingu, Sanden. Jak mówi legenda, w tych wodach grasuje potwór Selma, na szczęście okazał się dla nas bardzo łaskawy i pozwolił cieszyć się urokami okolicy. Pamiętam jeszcze właścicieli tego campingu i ich dwójkę wspaniałych dzieci. Wszyscy mieli blond włosy i za każdym razem, kiedy ich widzieliśmy uśmiechali się i machali do nas ze swojego ślicznego domku.

Ulubione miejsce Tomka, zdjęcie też. Łączą się tam 3 fiordy, a nad ich brzegiem znajduje się bardzo przyjemne miasteczko. Czas wolny można spędzić na podziwianiu przepięknych widoków.

Bergen – targ rybny. Przez większą część roku pada tam deszcz. Choć przez cały wyjazd pogodę mieliśmy wręcz nienaturalnie piękną, Bergen przywitało nas deszczową, mglistą i wietrzną aurą. Nie przeszkodziło mi to jednak dostrzec uroków miasta i portu. Kanapki na zdjęciu, zrobione z najświeższych owoców morza, były ogromne, kolorowe i pyszne!! Co ciekawe na targu pracuje mnóstwo Włochów. W takim klimacie dość niezwykle było ich zobaczyć, chociaż z drugiej strony sama trochę do tej mieszanki pasowałam, w końcu absolwentka Filologii Włoskiej totalnie zafascynowana krajami Północy to mieszanka trochę egzotyczna. W każdym razie czułam się tam dosyć swojsko.

Powrót z Bergen … podczas deszczowej pogody chmury schodzą bardzo nisko. Z jednej strony ładnie to wyglądało, z drugiej było dość przerażające, kiedy taka chmura “usadowiła się” w tunelu, przez który akurat przejeżdżaliśmy.

Wiele domów wykorzystuje trawę na dachu jako izolację. Mają nawet specjalne systemy nawadniające, takie same, jakie montuje się na trawnikach w ogrodach. Zachwycająca eksplozja zieleni i świeżości!


Komentarze: 2 do “Smaki Skandynawii”

  1. gosia
    07.08.2008, 13:49

    przepiękne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!każde zdjęcie!


  2. Ania
    11.08.2008, 11:23

    Bardzo się cieszę z tego spotkania, super było się spotkać:)


Skomentuj


Spam Protection by WP-SpamFree Plugin