Blog Fiorello
Sklep fiorello.pl

Czerwienie

28.07.2008

Kiedyś niespecjalnie lubiłam kolor czerwony. Zawsze wolałam stonowane barwy, spokojne dla oka. Dziś wprost przepadam za tym kolorem. Szczególnie podobają mi się jego odcienie i duża możliwość łączenia ich z innymi kolorami. Od czasu remontu pojawiło się w naszym domu kilka dominujących elementów w różnych wariacjach czerwieni; beżowo-czerwone zasłony, kanapa w ciepłym odcieniu czerwieni, wpadającym w pomarańcz, fotel w nowej szacie biało-czerwonej. Na początku wydawało mi się to czystym szaleństwem, ale przy stonowanych, jasnych ścianach w odcieniu wanilii i beżu potrzebowaliśmy czegoś, co przykuwałoby uwagę, emanowało ciepłem i radością. Już samo pojawienie się kanapy nadało salonowi charakter. W sklepie ciężko było mi się zdecydować na wybór tkaniny, ale gdy zobaczyłam tę czerwień, pomyślałam, że pięknie będzie u nas wyglądać.

Później znalazłam w IKEA świetny materiał na zasłony. Tutaj trzeba jednak powiedzieć, że to mama wyczarowała takie piękne ozdoby okien. To dzięki niej baaaaardzo długi kawałek materiału można dziś nazwać zasłonami. Uwielbiam na nie patrzeć. Pojawiły się w naszym domu jeszcze zimą i sprawiły, że we wnętrzu zrobiło się przytulnie.

A dziś, kiedy za oknem powietrze ciężkie jest od gorąca a słońce wpada przez okna jak szalone, nasz dom, który dodatkowo zdobią ognisto czerwone gladiole przypomina raczej o wakacjach w ciepłych krajach.

Zasłony – dzieło mamy, ubranko dla fotela – IKEA.

Kanapa “przytulanka” – świetnie się sprawuje podczas jesiennych wieczorów, kiedy można się na niej skulić pod kocem, z filiżanką gorącej herbaty.

I jeszcze moja ulubiona torebka …

Czerwień to taki uniwersalny kolor, wiosną ślicznie prezentuje się na prymulkach, latem kojarzy się z barwną Hiszpanią, corridą i sukniami do flamenco, jesienią rozgrzeje podczas deszczowej pogody a zimą wprowadza do naszych domów i serc świąteczny, rodzinny nastrój.


Komentarze: 2 do “Czerwienie”

 1. mama
  29.07.2008, 08:46

  Zacznij wreszcie pisać książkę! Dzięki za miłe słowa o mnie!Zdjęcia super! Pozdrawiam MAAAAAAAAAA


 2. ania
  05.08.2008, 11:21

  :)
  ale pięknie u was:)
  muszę przyznać to okno to był genialny pomysł:)
  no i gratulacje dla mamy:)
  ściska
  ania i roland


Skomentuj


Spam Protection by WP-SpamFree Plugin