Blog Fiorello
Sklep fiorello.pl

Tkaniny królów, prezydentów i cesarzy …

19.05.2008

Tkaniny godne królów …

Rodzina Ekelundów dostarcza swoje tkaniny na Dwór Królewski od ponad wieku. Pierwsza, udokumentowana dostawa miała miejsce w 1878 roku. Zamówienie związane było najprawdopodobniej z wizytą, jaką złożył ówczesny książę Gustaw w młynie Ekelundów w 1877 roku. Po objęciu tronu, król Gustaw V nadal składał zamówienia w rodzinnym młynie, a tkaniny zaskarbiały sobie kolejnych zwolenników w osobach króla Gustawa VI Adolfa i obecnego króla Karola XVI Gustawa.

prezydentów …

Niezwykły jest fakt, iż produkty Ekelund cieszą się ogromnym zainteresowaniem na Kremlu, zwłaszcza że Rosja posiada największy przemysł lniany na świecie. W 1996 roku, Ekelund dostarczył obrusy i serwetki do okazałej Sali Bankietowej. Obrusy miały 10 m długości, a na obwódce znajdował się rosyjski herb.

i cesarzy …

Jego Wysokość Akihito, cesarz Japonii złożył zamówienie na obrusy Ekelund podczas wizyty w Szwecji, w 2000 roku.

Od 1 maja produkty Ekelund można już dostać w Polsce, w naszym sklepie internetowym www.fiorello.pl. Szeroka gama produktów sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego na różne okazje. Obrusy, bieżniki, serwetki czy ręczniki kuchenne wykonane są z materiałów najwyższej jakości. Wszystkie informacje dotyczące prania znajdują się na metkach. Przygotowaliśmy też specjalną informację, abyś nie musiała martwić się, jak dbać o produkty Ekelund.

Wszystkie produkty Ekelund pakowane są w elegancki, czarny kartonik, a obrusy od rozmiaru 115×115cm zapakowane są w sztywne, przezroczyste opakowanie i zawierają płytę CD z kolekcją firmy Ekelund.Skomentuj


Spam Protection by WP-SpamFree Plugin