Blog Fiorello
Sklep fiorello.pl

Wiosenne wojaże

24.04.2008

Pierwsze, naprawdę ciepłe, wiosenne dni. Uwielbiam taką pogodę. Drzewa z każdym dniem stają się coraz bardziej zielone, a kwiaty uderzają nas feerią barw. Długie weekendy już pewnie zaplanowane, a tupanie stóp pod biurkiem ze zniecierpliwienia nie pozwala skupić się na pracy. Wiosna!

Koleżanka pisze, że już nie może się doczekać, bo jutro jedzie do Włoch, do Kalabrii. Hmm … tam to dopiero musi być wiosennie. Zdecydowanie tak. Rok temu, właśnie o tej porze byłam w Toskanii. Świeża zieleń wspaniale współgrała ze starymi murami, polne kwiaty wprost biły po oczach a krzyki sprzedawców na mercato w Cortonie nie pozwalały przejść obojętnie obok ślicznie dzierganych obrusów. Upatrzyłam sobie już z daleka taką nonnę, która szczerym uśmiechem zapraszała przechodniów do swojego straganu. Jakie tam były skarby! Jakie perełki! Obrusy i serwetki z przeróżnych regionów Włoch. Do dziś widzę przed oczami kolorowo tkany obrus z Górnej Adygi. Wyhaftowani ludzie gór w przepięknych, tradycyjnych strojach na lnianej, naturalnej tkaninie wyglądali naprawdę fenomenalnie. Niestety, misterna, ręczna robota musiała kosztować. Obrus został na straganie, a ja musiałam pocieszyć się czymś innym. Znalazłam jednak coś równie pięknego. Okrągły obrus w haftowane kwiaty, ozdobiony koronką. Wygląda ślicznie na stole i przywodzi na myśl wspomnienie tamtych chwil spędzonych na targu.

toskański obrus

toskański obrus

Może i wy, buszując podczas majówki po sklepikach w małych miasteczkach, znajdziecie coś oryginalnego. Nie zastanawiajcie się dwa razy nad kupnem. Coś, co wpada nam w oko, jest tego warte!


1 komentarz do “Wiosenne wojaże”

  1. mica
    09.05.2008, 07:52

    Wpisy z szuflady,takie ciepłe, zielone, wiosenne zachęcają do
    zakupów w waszym sklepie.Myślę że na zakupie jednej pięknej serwety nie zakończę buszowania w waszym sklepie.Pozdrawiam M.


Skomentuj


Spam Protection by WP-SpamFree Plugin