Blog Fiorello
Sklep fiorello.pl

Początek…

10.04.2008

Wizja nowego wnętrza zawsze pobudza naszą wyobraźnię. W myślach rysują nam się już kolory ścian, meble, dodatki, a przecież najpierw trzeba przejść długą drogę przez gruz, kurz i bałagan. Remonty i przeprowadzki przeżywamy kilka razy w ciągu naszego życia. Zawsze wydaje nam się, że tym razem będzie to już ten ostatni raz. A potem przychodzi wiosna, chęć odświeżenia domu i znowu bałagan i znowu od początku…

Tym razem postanowiliśmy zrobić totalną rewolucję jesienią. Na początku miał to być salon i kuchnia, ale nigdy nie kończy się na tym, co sobie skrzętnie zaplanujemy. Remont rozprzestrzenił się z prędkością pyłu i kurzu na cały dom. Pomysły na dodatki zamiast realizować się, oddalały się coraz bardziej wraz burzeniem, gipsowaniem, klejeniem… Ciągłe wycieczki po śrubki, gwoździki, zaprawy do marketów budowlanych sprawiały, że wszelkie dodatki, które tam oglądaliśmy szybko nam się opatrzyły. Chcieliśmy znaleźć coś oryginalnego, co pasowałoby do naszego wnętrza.

Ale pojawiła się jeszcze jedna kwestia. Chęć poszukiwania. Stwierdziliśmy, że jeśli kupimy wszystko w jednym sklepie, stracimy pasję dekorowania. No bo co to za przyjemność mieć wszystko od razu?

Przeglądaliśmy więc gazety, szukaliśmy przeróżnych inspiracji, surfowaliśmy po internecie. Powolutku kreował się nasz styl, powolutku zaczynaliśmy rozumieć nasze potrzeby, że to co nam się podobało jeszcze jakiś czas temu zostało zweryfikowane przez nasze codzienne przyzwyczajenia, sposób życia, alergię…

Kiedy opadł już kurz, podłogi zostały umyte na mokro jakieś trzydzieści razy, wstawione pierwsze (bardzo nieliczne) meble okazało się, że nasza przygoda z dekorowaniem, a co za tym idzie poszukiwaniem, tak naprawdę dopiero się zaczyna. Stwierdziliśmy, że skoro szukamy dla siebie, równie dobrze możemy poszukać dla innych, dla was..

Nasza podróż odkrywców zaczęła się od Skandynawii, gdzie znaleźliśmy wiele ciekawych pomysłów i rozwiązań. W Sztokholmie udało nam się odpowiedzieć na pytanie, co właściwie chcemy z naszym pomysłem zrobić. I tak, krok po kroku zaczęliśmy realizować nasze plany. Dlatego jeśli jesteście na etapie poszukiwania, a przez ten etap idziemy przez całe życie, dekorowania, urządzania, wymyślania prezentów dla najbliższych, a przede wszystkim jeśli jesteście zmęczeni kupowaniem śrubek i materiałów wcale nie dekoracyjnych usiądźcie wygodnie w fotelu z filiżanką kawy w dłoni i odwiedźcie naszą krainę pomysłów. Wpadajcie do nas, kiedy tylko macie ochotę, jak do dobrych znajomych. Bo tyle ile kupiliśmy śrubek do domu, tyle mamy jeszcze pomysłów na wnętrze.

Mamy nadzieję, że krok po kroku będziemy naszą ideę realizować.


1 komentarz do “Początek…”

  1. mica
    07.05.2008, 09:32

    Kupiłam obrus,jakość rewelacyjna ,przepięknie wygląda na stole.Gratuluje sklepu.Zadowolona Klientka


Skomentuj


Spam Protection by WP-SpamFree Plugin